Sem Memoria

Sem Memoria

grupa: UNICAR

stopień w grupie: (11°) Contra Mestre (biało-czerwony)

Sem Memoria (Adam Faba). Prezes UNICAR capoeira. Od najmłodszych lat trenował różne sztuki walki – boks, karate, aikido ale poświęcił swoje życie dla capoeira. Od 1995 roku przewodził pierwszej nieformalnej grupie pasjonatów capoeira w Dąbrowie Górniczej i Sosnowcu.

W Listopadzie 1998 roku wziął udział w pierwszych warsztatach capoeira w polsce

W 1999 roku wziął udział w Batizado w Czeladzi wraz z trenującymi oficjalnie został przyjęty do grupy Artes Das Gerais pod przewodnictwem Mestre Nem.

W roku 2000 odnajdując swoją drogę w kierunku tradycyjnego stylu Capoeira z Bahia, Sem Memoria odchodzi z grupy Artes Das Gerais tworząc grupę „Brasileira Capoeira Aguia Branca”.

2001 roku za sprawą Mestre Nelsinho w berlinie nastepuje przyłączenie grupy Aguia Branca do Grupo Magia wchodzącej w skład Ãssociaçao de Capoeira Mestre Vermelho 27.

W 2002 roku odwiedza Brazylię, gdzie praktykuje capoeira z rejonu Bahia.

W 2003 roku nawiązuje się stowarzyszenie powstałe z uchwały mistrzów kilku grup capoeira: Mestre Zambi, Mestre Marinheiro, Mestre Traira, Mestre Saguin i Mestre Nelsinho oraz Contra-Mestre Artista o nazwie União Internacional de Capoeira Regional (w skrócie UNICAR).  Za swoje zasługi w promowaniu capoeira, Sem Memoria zostaje oficjalnym fundatorem stowarzyszenia i przewodniczy mu w Polsce.

W roku 2014 w związku z otrzymaniem stopnia Contra Mestre, rozpoczął się projekt crowdfundingowy „Eu Sou Capoeira”. W ramach projektu, rozpoczęła się produkcja filmowa o historii jego pracy na capoeira.

Jest autorem bloga http://capoeirasemmemoria.blogspot.com/

admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *