Mundo Capoeira

capoeirista-grupy_20

OPIS GRUPY:

Mundo Capoeira (przekład z portugalskiego – „Świat Capoeira”). Założyciele grupy – Mestre Dendê, Mestrando Sansão i Mestrando Samuca – powstaław 2007 roku. Głównym celem grupy jest nowoczesna Capoeira Regional , Grupa zajmuje się poza Capoeira  różnymi elementami kultury afro brazylijskiej . Prowadzone są również zajęcia Maculelê, Samba de Roda i Samba Reggae.
Nauczyciele grupy zaangażowani są w rozwój kultury afro-brazylijskiej na całym świecie, jak również utrzymania społecznej pracy z dziećmi i młodzieży w Brazylii i Europie. Obecnie grupa liczy około 5000 osób i ma oddziały na całym świecie – Brazylia, Belgia, Irlandia, Włochy, Niemcy, Portugalia, Kolumbia, Turcja, Polska i Rosja.
 Nasza grupa w Polsce na stałe związana jest z Mestre Dendê już od 2001 roku jeszcze pod szyldem Grupy Porto de Minas, kiedy Ferreiro i Folgado zawiązali z nim współpracę. W 2002 roku odbyły się pierwsze warsztaty szkoleniowe z Mestre Dendê od tego czasu urzekł on wszystkich wiedzą  i doświadczeniem w Capoeira oraz niezwykła osobowością , dzięki czemu nasza współpraca  z brazylijskim mistrzem owocuje do dziś. W 2002 roku w Belgi Ferreiro otrzymał nową corda biało-niebieską  oraz zgodę na prowadzenie grupy. W 2002 roku w listopadzie odbyło się pierwsze Batizado Porto de Minas w Polsce w Łagiszy. W 2003 roku Mestre Dende i Mestre Ray oficjalne  zawiązali współpracę pod jedna grupą Oficina da Capoeira . Podczas tego Batizado Ferreiro otrzymał corda pomarańczowo-niebieskie (Monitor). Kwiecień 2004 to 2 Batizado w Zawierciu , gdzie swą pierwszą corda dostają między innymi Indiano , Raio , Canario , Fantasma .Po tym Batizado Monitor Ferreiro utrzymał pracę z Mestre Dendê . Na  3 Batizado w Dąbrowie Górniczej Ferreiro otrzymuje corda niebieską (Graduado 1 stopnia); Cipo corda pomarańczowo-niebieską (Monitor). 2006 to Batizado w Czeladzi .  Rok pózniej w tej samej miejscowości odbyło się 5 Batizado w Polsce: 1 oficialne Batizado pod nową nazwą grupy Mundo Capoeira; nowe corda otrzymali: Ferreiro – niebiesko-zielona (Graduado 2 stopnia), Cipo – niebieska (Graduado 1 stopnia), Galo i Porto – pomarańczowo-niebieska (Monitor) ,Fantasta, Indiano, Canario, Raio, Barracudo – żółto-zielona (Estagiario). W 2007 roku w Dublinie nastąpiła zmiana niektórych colorów corda w naszej grupie (więcej w dziale gradacja), oraz przyłączenie wielu znakomitych capoeristas. W 2008 Roku Indiano , Raio , Fantasma , Canario i Barracudo otrzymali corda pomarańczowo-niebieską (Monitor) i dołączyli tym samym do Galo i Porto . W 2009 dołączyli do kadry Mero, Onca i Mosca otrzymując corda monitor. W 2010 roku Graduado Ferreiro otrzymał corda verde – roxa – ostatni stopień  graduado. Kadra Mundo Capoeira otrzymała 4 nowych graduados : Indiano , Raio , Fantasma , Barracudo.
W 2012 roku grupa połączyła się z grupą Companhia Pernas Pro Ar . Część osób z grupy przeszła do Axe Capoeira

admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *