Mestre John

Mestre John

grupa: Beribazu

stopień: Mestre (2005)

João Carlos do Nascimento urodził smestre_john[1]ię w Rio de Janeiro. W 1984 roku w Brazylii zaczęła się jego przygoda z capoeirą. Otrzymał stopień Mestre z rąk Mestre Onça w 2005r. Rozwijał swoją pracę prowadząc zajęcia w szkołach, projektach społecznych i akademiach. Podczas ostatnich 7 lat, jeszcze mieszkając w Brasili, brał udział i współtworzył przedsięwzięcie JOBECAP Tornada Beribazu de Capoeira, które gromadzi wszystkich caporitistas ze stopniem instruktorskim nadanym przez Mestre Onça.

W Polsce Mestre John prowadzi zajęcia na uniwersytetach i gimnazjach. Są to treningi capoeira, ale również warsztaty rozwijające ekspresję ruchu poprzez naukę samby, forro, maculele, samba de roda i innych rytmów brazylijskich.

Uczestniczył już w 3 edycjach Festa Brasie, 2005, 2006 i 2007 prowadząc warsztaty poza capoeirą z forro i samby. Brał udział w show organizowanych w takich miastach jak: Kielce, Kraków, Sopot, Legionowo, Sosnowiec, Olsztyn, Lublin, Poznań, Gdańsk, Gdynia, Warszawa.

Ważniejszym niż dążenie do show jest dla niego by ludzie poprzez ruch, znajomość własnego ciała potrafili wyrażać siebie. Mestre John jest również Mestre w grupie capoeira Beribazu i liderem zespołu João Nascimento i Banda.

 

 

admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *