Formiga

Formiga (Krzysztof) ur. 1983.

grupa: Camangula

stopień w grupie : (11°) Professor (purpurowy)

Formiga swoją przygodę z Capoeira rozpoczął w wieku 13 lat w 1996 roku. Od samego początku bierze udział w letnich i zimowych obozach treningowych. Uczestnik pierwszych w Polsce warsztatów Capoeira z udziałem brazylijskiego mistrza Mestre Nem (1998). Rok później uczestniczy w pierwszej w Polsce ceremonii nadania stopni i wcielenia do grupy Artes das Gerais. Jeszcze w 1999 uczestnik szkolenia i międzynarodowego meetingu Capoeira w Hamburgu. Kolejne lata to kolejne stopnie, kolejne warsztaty i zgrupowania na terenie całej Polski a także w Berlinie, Hamburgu i Amsterdamie.

W roku 2000 i 2001 uczestniczy w grupowej prezentacji międzynarodowej na której to wraz z innymi członkami grupy Artes das Gerais zdobywa pierwsze miejsce. W roku 2002 po raz pierwszy wyjeżdża do Brazylii, gdzie bierze udział w Congresso de Capoeira, oraz przez miesiąc pobiera nauki pod okiem mistrzów w szkole Capoeira Artes das Gerais w Belo Horizonte. W roku 2003 otrzymuje pierwszy stopień instruktorski (monitor) i rozpoczyna prowadzenie zajęć w Sosnowcu.

W roku 2004 otrzymuje Legitymację Instruktora Rekreacji Ruchowej specjalność samoobrona wydaną przez Ministra Edukacji Narodowej i Sportu. W kolejnych latach odwiedza szkoły Capoeira w Sztokholmie, Dublinie, Amsterdamie, Hamburgu i uczestniczy w warsztatach i pokazach na terenie całej Polski. Od 2004 prowadzi zajęcia w Dąbrowie Górniczej. W roku 2005 uczestniczy w największych warsztatach Capoeira w Europie (Bilbao – Hiszpania). Współorganizator Śląskich Festiwali Capoeira i Kultury Brazylijskiej w Sosnowcu (kolejno w latach 2005, 2006, 2007, 2008, 2009). Współzałożyciel grupy pokazowej „So Alegria”. Otrzymuje kolejne stopnie instruktorskie – graduado w 2005 i instrutor 2006. W roku 2007 po raz kolejny odwiedza ojczyznę Capoeira – tym razem odwiedza szkoły i meetingi Capoeira w Salvadorze, Recife, Belo Horizonte i Rio de Janeiro. W 2008 współtworzy pierwszą w Polsce Akademię Capoeira grupy Camangula w Sosnowcu. Organizuje coroczne imprezy capoeira o zasięgu międzynarodowym jak: Silesia Capoeira Meeting oraz obozy sportowe letnie i zimowe

 

admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *