FICAG

Fundacao Internacional Capoeira Artes das Gerais ( w skrócie FICAG) (z port. międzynarodowa fundacja capoeira ‚Sztuki z Gerais’)

Grupa powstała po rozpadzie grupy Artes Das Gerais prowadzonej wspólnie przez Mestre Nem i Mestre Museu.

Rozpad Artes Das Gerais

W 2005 roku obaj prowadzący grupę Mestres: Mestre Nem i Mestre Museu uznali za konieczne rozdzielenie własnej pracy. Wtedy to cała grupa podzieliła się na dwie osobne:Fundacao Internacional Capoeira Artes das Gerais (z port. międzynarodowa fundacja capoeira ‚Sztuki z Gerais’) oraz Escola de Aprendizagem Capoeira Artes das Gerais (z port. szkoła nauczania capoeira ‚Sztuki z Gerais’). Rozpad spowodował również podziały pośród instruktorów i uczniów, w wyniku czego w Polsce praktycznie całość grupy pozostała pod kierownictwem Mestre Nem (EACAG).

FICAG w polsce

Po rozpadzie grupy, Instrutor Coxinha prowadzący treningi w sekcjach warszawskich postanowił oddzielić swoją pracę od Mestre Nem i został przyjęty jako prowadzący polską sekcję FICAG.

Grupa poszerzyła się o sekcje w takich krajach jak Angola, Hiszpania, Białoruś, Rosja, Meksyk, Litwa i USA. FICAG rozwija się również w mniejszych miastach wyżej wymienionych państw, a największą sekcją poza granicami Brazylii jest właśnie Polska.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *