Boca

Boca

  • grupa: camangula
  • stopień: (9°) Instrutor (zielony)

 

bocamantoDawid Latocha – swoją przygodę z Capoeira rozpoczął w 2001 roku w Katowicach pod okiem ówczesnego Monitor Lagarto. Przez kolejne lata systematycznie trenował również u innych instruktorów regularnie uczestnicząc w warsztatach, Batizado oraz Troca de Cordas na których corocznie otrzymywał kolejne stopnie.

W lipcu 2005 roku uczestniczy w I Ogólnopolskich Zawodach Capoeira gdzie zajmuje II miejsce w kategorii Avancado (tłum: zaawansowany).

W październiku 2005 roku za zgodą Mestre Nem rozpoczyna prowadzić wspólnie z ówczesnym aluno Abelha treningi Capoeira w Olkuszu.

W grudniu 2005 roku na Batizado e Troca de Cordas w Chorzowie otrzymuje stopień Monitor (I stopień instruktorski) i kontynuuje pracę wspólnie z Monitor Abelha.

W kwietniu 2006 roku rozpoczyna prowadzenie zajęć w miejscowości Klucze w ramach rocznego projektu zorganizowanego przez Stowarzyszenie Forum Oświatowe „KLUCZE”.

We wrześniu 2006 roku przejmuje sekcję Olkuską gdzie prowadzi samodzielnie zajęcia do dnia dzisiejszego.

Na początku 2007 roku otwiera filię Grupo de Capoeira Camangula w Tychach.

sector33555808W sierpniu 2007 roku wylatuje do Brazylii gdzie uczestniczy w warsztatach zorganizowanych przez grupę Axe Capoeira w Recife. Pozostaje tam w kraju przez 1,5 miesiąca gdzie ćwiczy zgłębiając wiedzę o capoeira oraz kulturze brazylijskiej w takich miastach jak: Belo Horizonte, Recife, Salvador, Rio de Janeiro oraz Sete Lagoas. Na początku października 2007 roku uczestniczy w ceremonii Batizado oraz otwarciu Centro de Treinamento Grupo de Capoeira Camangula w Belo Horizonte.

Pod koniec października 2007 roku rozpoczyna prowadzić trzymiesięczny kurs capoeira dla dzieci z miejscowości Zadroże w ramach projektu „Szkoły Jagiellońskie” współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

W kwietniu 2008 roku na Oster Meeting w Krakowie otrzymuje stopień Graduado (II stopień instruktorski).

W maju 2009 roku na Festival da Primavera który odbywał się w Gdyni za wkład w rozwój grupy i doświadczenie otrzymuje od Mestre Nem stopień Estagiario Instrutor (III stopień instruktorski).

We wrześniu 2011 roku współtworzy Klub Sportowy Capoeira Camangula z siedzibą w Tychach, przyjmując funkcję Prezesa.

instr

 

Od 2012 roku regularnie uczestniczy w treningach BJJ (Brazylijskie Jiu-Jitsu). W marcu 2013 roku startuje w zawodach w Skale na których zdobywa II miejsce, a w czerwcu 2013 roku z rąk Maćka Poloka otrzymuje niebieski pas (Gracie Barra – team Draculino).

 

 

brasil2012

W sierpniu 2012 roku odbywa swoją drugą podróż do Brazylii. Pierwsze dwa tygodnie przebywa i trenuje wspólnie pod okiem Mestre Macula (Capoeira Camangula) w Sao Paulo, zdobywając doświadczenie na najbardziej znanych ulicznych roda miasta (Praca da Republica, Cento de Sao Paulo). Resztę pobytu spędza w Belo Horizonte trenując w Centro de Treinamento Capoeira Camangula wspólnie z Mestre Nem, gdzie również uczestniczy w warsztatach organizowanych przez swojego mistrza.

 

pascoaW kwietniu 2013 roku uczestniczy w Encontro da Pascoa (Hamburg), otrzymując od Mestre stopień Instrutor (IV stopień instruktorski).

Uczestnik i współorganizator pokazów, międzynarodowych warsztatów Capoeira w całej Polsce jak i za granicą (Hamburg, Berlin, Praga, Budapeszt, Belo Horizonte, Recife, Salvador, Rio de Janeiro, Sao Paulo, Sete Lagoas, Mayrhofen Tirol, Bristol).

Od 2006 roku posiada uprawnienia państwowe:
– Certyfikat Instruktora Rekreacji Ruchowej – wydany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu, Warszawa,
– Legitymacja instruktorska wydana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu, Warszawa.

Dodatkowo Dawid Latocha jest dyplomowanym fizjoterapeutą oraz masażystą, posiadającym następujące kursy i szkolenia:

  • Kinesiotaping
  • Monitorowanie oraz trening motoryki podstawowej w ramach prewencji stanów przeciążeniowych w sportach walki
  • Kurs „Stabilność – niestabilność. Kompensacyjne schematy ruchowe przy insuficencji systemów stabilizujących”
  • Kurs stabilizacji stawów kończyn – „Koncepcja stabilizacji stawów kończyn na bazie zrozumienia funkcji lokalnych i globalnych systemów stabilizujących i sensomotoryki”

via http://capoeira.olkusz.pl/

admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *