Biscoito

Biscoito (Maciek) ur. 1980.

ID);
?>
grupa: Camangula

stopień w grupie : (11°) Professor (purpurowy)

Professor Biscoito rozpoczyna swoją przygodę z capoeira w 1995 roku w nieformalnej grupie, która poszukiwała Mistrza. Pierwsze warsztaty capoeira prowadzone przez Mestre Nem w Katowicach (ówcześnie grupa Capoeira Artes das Gerais) były faktycznym początkiem jego drogi na capoeira. Bierze również udział w I Batizado grupy Capoeira Artes das Gerais w Czeladzi w 1999 roku. W 2000 i 2001 roku występuje w składzie grupy, która zajęła pierwsze miejsce na międzynarodowej prezentacji europejskich grup amatorskich capoeira podczas Summer Capoeira Meeting w Hamburgu (Niemcy).

Posiada licencję instruktora samoobrony wydanę przez Ministra Edukacji Narodowej i Sportu. Zajęcia rozpoczyna prowadzić ze stopniem Monitor w 2003 roku w Sosnowcu. W 2006 roku wyjeżdza do Brazyli, aby tam zgłębiać tajniki capoeira oraz kultury brazyijskiej. Odwiedza takie miasta jak Rio de Janeiro, Sao Paulo, Belo Horizonte, Ouro Preto czy Sete Lagoas.

Od 2005 roku cyklicznie współorganizuje Festiwal Kultury Brazylijskiej i Capoeira oraz „Batizado e Troca de Cordas” dla Śląskich sekcji capoeira – Silesia Capoeira Meeting. W 2007 roku wspólnie z przyjaciółmi otwiera Academię Capoeira jako główna część wspólnego projektu nazwanego Centrum Sportowe Capoeira w Sosnowcu. Prezes Klubu Sportowego w Sosnowcu. Jego uczniowie zajmują corocznie pierwsze i drugie miejsca na ogólnopolskich zawodach capoeira. Propaguje capoeira w wielu programach telewizyjnych, radiowych oraz publikacjach prasowych i internetowych. Stworzył oficjalny serwis grupy capoeira camangula w Polsce – Camangula.pl. W roku 2008 otrzymuje stopień Instrutor a w roku 2013 – Professor, czyli nauczyciel Capoeira. Ogranizuje coroczne wyjazdy sportowe – letnie i zimowe obozy capoeira. Posiada wieloletnią praktykę pracy z młodzieżą licealną w szkole jako nauczyciel. Interesuje się kulturą brazylijską, w tym sambą batucada, maculele. Poszerza swoje doświadczenie treningowe o akrobatykę czy trening indywidualny. Dzięki Capoeira zwiedził Brazylię, Japonię oraz dużą część Europy. Prowadzi zajęcia z dziećmi i dorosłymi w Sosnowcu i Gliwicach

 

admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *