Barril

grupa: Axé Capoeira

stopień: Professor (8°)

mqdefault[1]Barril, Michał Kwiatkowski swoją przygodę ze sztukami walki rozpoczął w wieku 8 lat, gdy ojciec zaprowadził go na pierwsze zajęcia taekwon-do. Michał trenował przez 6 lat. Niestety z powodu przebytej operacji został zmuszony do przerwania treningów. Niedługo później zaczął uczęszczać na treningi aikido. w 1999 roku dowiedział się o organizowanych w Katowicach warsztatach capoeira. Wtedy właśnie rozpoczęła się jego przygoda z capoeira. Po powrocie z warsztatów Michał zostawał po treningu aikido na sali aby samemu doskonalić techniki poznane w Katowicach. Wtedy też poznał Marka Bajsarowicza i razem założyli pierwszą nieformalną Wrocławską Grupę Capoeira „CAPOWROCEK”. Po trzech latach drogi Michała i Marka rozeszły się.

W 2002 roku Michał wyjechał do Kanady aby dołączyć do Grupo Axé Capoeira. W trakcie swojego 3 miesięcznego pobytu trenował codziennie pod okiem znanych nauczycieli, takich jak: Mestre Barrão, Professor Barraozinho, Professor Testa, Professor Amarelo, Professor Berimbau, Professor Paraiba. Po trzech miesiącach treningów wziął udział w Międzynarodowym Festiwalu Capoeira w Vancouver oraz w obchodach 20-lecia Grupo Axé Capoeira, gdzie po zdaniu egzaminów otrzymał corda azul-marrom. Otrzymał także oficjalną zgodę Mestre Barrão na otwarcie filii Grupo Axé Capoeira w Polsce, a tym samym został mianowany na głównego przedstawiciela grupy i Mestre, na terenie całej Polski. Dzięki jego zaangażowaniu grupa zaczęła się prężnie rozwijać otwierając swoje filie w takich miastach jak: Wrocław, Legnica, Zielona Góra, Nowa Sól, Gniezno i Środa Wielkopolska. W latach 2002-2004 Michał regularnie prowadził warsztaty w Czechach (Praha i Horice)- dzieki temu Grupo Axé Capoeira była pierwszą oficjalną grupą capoeira w Republice Czeskiej, co zapoczątkowało rozwój capoeira w tymże kraju. Od 2005 roku prowadził regularnie warsztaty w Gnieźnie, pomagając w rozwoju tamtejszej sekcji. W 2004 roku Barril zorganizował 1Galę Capoeira i Tańców Brazylijskich. Było to pierwsze batizado Grupo Axé Capoeira w Polsce, gdzie grupa polska i czeska zostały oficjalnie przyjęte w poczet sekcji. Impreza ta była pierwszą tego typu w Polsce i jedną z pierwszych w Europie, gdzie oprócz capoeira zostały zaprezentowane tradycyjne tańce brazylijskie. Po tym wydarzeniu w 2005 roku Michał wyjechał do Brazylii, ojczyzny capoeira, gdzie trenował w Sao Paulo pod okiem takich instruktorów jak: Mestre Eddy, Professor Andrezinho, Monitor Coruja, Monitor Barata. W rok po powrocie z Brazylii, dzięki zaangażowaniu Michała i całej grupy, zorganizowana została 2 Gala Capoeira i Tańców Brazylijskich.
W międzyczasie Michał kontynuował naukę podróżując za Mestre Barrão do Francji, Rosji i Ukrainy. W roku 2007 gala przekształciła się we Wrocławski Festiwal Capoeira i Kultury Brazylijskiej „CAPOWROCEK”, podczas którego oficjalnie otwarto Wrocławskie Centrum Capoeira i Kultury Brazylijskiej WROCŁAWSKĄ AKADEMIĘ CAPOEIRA- pierwszy tego typu ośrodek Axé Capoeira w Europie, a drugi w Polsce, w którym uczono nie tylko capoeira, a także tańców, gry na tradycyjnych instrumentach oraz kultury brazylijskiej.
W czerwcu 2009 roku zajął 2 miejsce w Otwartych Zawodach Capoeira odbywających się w ramach 1 Batizado i Troca de Corda w Pradze, organizowanych przez Graduado Tartaruga. W uznaniu za swoje umiejętności i za pracę na rzecz rozwoju grupy i capoeira w Polsce, założyciel grupy-Mestre Barrão- nagradza go przyznając mu drugi stopień instruktorski – MONITOR.
W 2010 roku ponownie wyjeżdża do Kanady – miejsca, w którym rozpoczęła się jego droga w Axé Capoeira. Po 2,5 miesiącach doskonalenia się pod okiem wspaniałych nauczycieli: Mestre Barrão, Professor Barraozinho, Professor Testa, założyciel naszej grupy docenia wysiłek Michała oraz wkład jaki wnosi w rozwój grupy w Polsce. Podczas ceremonii z okazji 20-lecia Axé Capoeira w Vancouver, Michał otrzymuje corda INSTRUTOR – trzeci stopień instruktorski. Dwa lata później w 2012 roku wyjeżdża ponownie do Kanady aby wraz z całą grupą celebrować obchody 30-lecia powstania grupy i jednocześnie swoją 10 rocznicę przyłączenia do Grupo Axé Capoeira.
W 2013 roku po raz drugi wyjeżdża do Brazylii – kolebki capoeira – gdzie uczestniczy w festiwalach capoeira w Recife, Ilha de Itamaraca, Joao Pessoa. Podczas festiwalu w Joao Pessoa Mestre Barrão wraz z Grao Mestre Piraja w nagrodę za pracę na rzecz rozwijania grupy i capoeira w Polsce nadają mu tytuł „Professor” ( corda amarela).

admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *